Plekanec má gól, Hudler a Faksa žiarili za Dallas. Florida nulovala Devils

SÚHRN | Tomáš Plekanec strelil v pondelkovom zápase NHL svoj štvrtý gól v sezóne, hokejisti Montreale ale prehrali s Washingtonom 1: 4. Capitals tak predĺžili víťaznú sériu na šesť zápasov, gólom a dvoma asistenciami k tomu prispel Alexander Ovečkin, ktorého teraz delí jediný zápis do štatistík od jubilejného 1000. bodu v kariére. Jiří Hudler a Radek Faksa pomohli dohromady piatimi bodmi k výhre Dallasu nad Los Angeles.

Plekanec skóroval po ôsmich zápasoch, keď v 48. minúte v presilovej hre vyrovnal na 1: 1. Najprv trafil tyčku, po následnom závare pred bránkou sa už presadil dorážkou do odkrytej klietky.

Canadiens to ale nebolo nič platné.O púhych 54 sekúnd neskôr vrátil hosťom vedenie Jevgenij Kuznecov, za ďalšie tri minúty zvýšil na 3: 1 Brett Connolly a v 57. minúte uzavrel v presilovke skóre Alexander Ovečkin. Capitals tak predĺžili víťaznú sériu na šesť zápasov.

Ovečkin si pripísal aj dve asistencie a už len jediný zápis do štatistík ho delí od jubilejného 1000. bodu v kariére. Zároveň s 544 gólmi vyrovnal v historickej tabuľke strelcov na 29. mieste Maurice Richarda, po ktorom je pomenovaná trofej pre najlepšieho kanoniera sezóny, ktorú ruský útočník v minulosti získal hneď šesťkrát.

“Táto čísla ukazujú, ako starnem, “povedal Ovečkin. “Pamätám si svoju prvú sezónu, prvý gól a pripadá mi, ako by sa to odohralo včera.Lenže čas uteká čím dal rýchlejšie, človek si preto musí užívať každú sekundu a každý moment, kedy má príležitosť byť súčasťou niečoho výnimočného, ​​”dodal.

Plekanec pripravil brankára Bradena Holtbyho o tretie čisté konto v rade, čo by dokázal ako prvý gólman v histórii klubu. Jeho nepriestrelnosť trvala 169 minút a 12 sekúnd.

Ďalšie historický míľnik sa prepisoval v dueli Floridy na ľade New Jersey, hlavnou postavou ale tentoraz nebol Jaromír Jágr, ale jeho spoluhráč Roberto Luongo. Tridsaťsedemročný kanadský gólman doviedol Panthers k víťazstvu 3: 0, ktoré bolo jeho 448. v kariére, čím v počte výhier preskočil na 5.mieste Terryho Sawchuka.

Jágr sa do štatistík nezapísal, bol ale na ľade pri tom, keď Reilly Smith v 17. minúte v presilovke dostal hostí do vedenia 1: 0. To potom Panteri hájili až do samého záveru tretej tretiny, v ktorom Jussi Jokinen a Vincent Trocheck poistili víťazstvo gólmi do prázdnej bránky pri power play.

Hudler, ktorý kvôli záhadnému ochorenie vynechal celý november a polovicu decembra, sa trafil vo svojom 16. zápase v sezóne. A hneď z toho bol víťazný gól. Dallas totiž v Los Angeles na začiatku tretej tretiny počas 58 sekúnd prišiel o vedenie 4: 2. V 48.minúte ale domáci gólman Peter Budaj zle vyšiel k zadnému mantinelu, kde vybojoval kotúč Tyler Seguin a pretlačil ho pred bránku Hudlerovi, ktorý vracajúceho sa slovenská brankára ľahko prehodil.

V poslednej minúte potom pečatil výhru Stars gólom do prázdnej bránky patrick Sharp. Nahrával mu Faksa, ktorý tak prvýkrát po predminulom príchode do NHL zaznamenal v jednom zápase tri body.

New Jersey – Florida 0: 3 (0: 1, 0: 0, 0: 0)
Branky: 17. R. Smith, 59. J. Jokinen, 60. Trocheck. Strely na bránku: 28:29. Diváci: 12.834. Hviezdy zápasu: 1. Luongo, 2. R. Smith (obaja Florida), 3. Schneider (New Jersey).

Winnipeg – Calgary 2: 0 (1 : 0, 0: 0, 1: 0)
Branky: 11. Byfuglien, 44.Wheeler. Strely na bránku: 27:28. Diváci: 15.294. Hviezdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Byfuglien, 3. Wheeler (všetci Winnipeg).

Montreal – Washington 1: 4 (0: 1, 0: 0 , 1: 3)
Branky: 48. Plekanec – 12. Bäckström, 49. Kuznecov, 52. Connolly, 57. Ovečkin. Strely na bránku: 23:39. Diváci: 21.288. Hviezdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Kuznecov, 3. Holtby (všetci Washington).

Los Angeles – Dallas 4: 6 (0: 1, 1: 2, 3: 3)
Branky: 36. N. Shore, 43. Brown, 45. Kopitar, 46. Doughty – 20. Ritchie, 30. Seguin (Hudler ), 38. Oleksiak (Faksa), 43. D. Shore (Faksa), 48. Hudler, 60. Sharp (Faksa). Strely na bránku: 22:26. Diváci: 18.230. Hviezdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Hudler (Dallas).